Duyuru

Yeşilay’ın Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın Son Başvuru Tarihi 30 Nisan’a Uzatıldı

Yeşilay’ın düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 30 Nisan’a ertelendi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla 5’inci kez düzenlenen yarışma, bu yıl “Gençlerin Gözünden Uyuşturucu Bağımlılığı” temasıyla gerçekleşiyor.

Yarışmaya, Türkiye genelinde önlisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrenciler, kurmaca veya belgesel türünde eserleriyle katılabiliyor. Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’na son 12 ay içinde çekilmiş, 45 saniye ile 4 dakika arası uzunluktaki filmlerle ve en fazla 3 eser ile başvuru yapılabiliyor.

Jüride Derviş Zaim ve Ceyda Düvenci de yer alıyor

Başvuran eserler; Türkiye’nin önemli üniversitelerinden Sinema ve TV öğretim üyeleri, sinema eleştirmenleri, başarılı yönetmen Derviş Zaim, ünlü oyuncu Ceyda Düvenci gibi isimlerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

Yarışmada, kurmaca ve belgesel türlerinde birinciler 15 bin TL, ikinciler 10 bin TL ve üçüncüler 5 bin TL’lik ödüllerin sahibi olacak. Yeşilay Sağlıklı Fikirle Kısa Film Yarışması üzerinden gerçekleştirilecek Halk Oylamasıyla  belirlenecek “Halkın Favorisi”ne de 5 bin TL’lik Yeşilay 100. Yıl Özel Ödülü verilecek.