Duyuru

Yeşilay’ın 6. Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Yeşilay’ın bu yıl 6’ncısını düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu. Yarışmayı kurmaca dalında Korhan Topçu, belgesel kategorisinde Mehmet Mete kazanırken, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’nü ise Selçuk Şenver almaya hak kazandı.
 
Yeşilay’ın T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla “Gençlerin Gözünden Uyuşturucu Madde Bağımlılığı” temasıyla düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu.
 
Yarışmada kurmaca kategorisinde birincilik ödülü “Saklanamayan” filmiyle Korhan Topcu’nun, ikincilik ödülü “Senarist” filmiyle Bayram Orak’ın, üçüncülük ödülü ise “Yok” filmiyle Ahmet Serdar Taşyürek’in olurken; belgesel kategorisinde birinciliği “Hoş Geldin Mardin” ile Mehmet Mete, ikinciliği “Uyan” filmiyle Aydın Emre Ertemoğlu, üçüncülüğü “Çaresiz” filmiyle Ali Akın Doğu aldı.  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’ne “Ana Kuzusu” filmiyle Selçuk Şenver değer görülürken, Halkın Favorisi Özel Ödülü ise “Çaba Güzelleştirir” filmiyle Emrullah Özcan’a verildi.

Yarışmada, belgesel ve kurmaca kategorilerinde birinciler 18 bin TL, ikinciler 13 bin TL ve üçüncüler 8 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görülen eserin sahibine de 18 bin TL ödül verildi. 9 bin 211 kişinin oy kullandığı oylamada en yüksek oy ile “halkın favorisi” seçilen eser sahibi 8 bin TL ile ödüllendirildi.
 
Yarışmada ödül almaya hak kazanan eserleri 23 Aralık 2022’de gerçekleştirilecek ödül töreninden sonra https://www.youtube.com/1920yesilay adresinden izleyebilirsiniz.